ukrain

Науковці знайшли ще більше доказів того, що середземноморський спосіб життя сприяє довголіттю

При цьому вони зазначили, що люди, які живуть таким способом життя, менше хворіють на рак і серцево-судинні захворювання.

Науковці назвали середземноморський спосіб життя мало не панацеєю від хвороб / фото ua.depositphotos.com

Вчені знайшли більше доказів того, що середземноморський спосіб життя може бути ключем до здоров’я і довголіття.

Зокрема, вчені встановили, що люди, які ведуть такий спосіб життя, приділяють час спілкуванню; відпочивають; фізично активні, дотримуються дієти, багатої фруктами, овочами і цільнозерновими продуктами з низьким споживанням цукру і солі. Все це зменшує ймовірність передчасної смерті або смерті від раку.

У новому дослідженні взяли участь 110 799 осіб у віці від 45 до 70 років. За ними стежили протягом дев’яти років і в підсумку фахівці виявили ряд переваг середземноморського способу життя, оскільки у випробовуваних, які ведуть такий спосіб життя, показники здоров’я були вищими.

Читайте також:

За час дослідження померли 4247 осіб, в тому числі 2401 – від раку і 731 осіб від серцево-судинних захворювань, включаючи серцеві напади та інсульти. Дослідники виявили, що люди, які вели середземноморський спосіб життя, на 29% рідше помирали в порівнянні з їх однолітками, які не вели такий спосіб життя. Крім того, у них також на 28% менше шансів померти від раку.

А люди, які багато відпочивали і займалися спортом, а також знаходили час для спілкування з друзями, також рідше вмирали від серцево-судинних захворювань.

“Дослідження припускає, що несередземноморське населення може прийняти середземноморську дієту з використанням місцевих продуктів і прийняти загальний середземноморський спосіб життя з урахуванням свого культурного контексту”, – прокоментувала провідний автор Мерседес Сотос Прієто з Гарварду.

Користь середземноморської дієти

Вченим вже давно відомо, що середземноморський спосіб життя найкраще підходить людині. Особливо вивчена у зв’язку з цим середземноморська дієта. Наприклад, американські медики і фахівці у сфері дієтології, проаналізувавши близько 40 найбільш популярних типів харчування, й дійшли висновку, що найкращий варіант – середземноморська дієта. Багато фахівців констатували, що це найбільш простий і корисний для здоров’я тип харчування, який є найкращим при хворобах серця і діабеті. 

Вас також можуть зацікавити новини:

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button